Piotr, mąż Agaty z coraz większym zniecierpliwieniem czekał na żonę. Dziś miała iść do lekarza po skierowanie na przerwanie ciąży. Tymczasem po powrocie z pracy Piotr zastał karteczkę: „Poszłam do rodziców” – napisała Agata. – Będę wieczorem. Ale wieczór już był, a ona nie przyszła. Piotr postanowił zadzwonić do teściów

Słuchaj MP3: Kłótnia

 

 Ta spowiedź przyniosła Agacie ulgę. Wyznała ojcu  Faustynowi, że nosi się z zamiarem przerwania ciąży. Popchnął ją do tego list, jaki otrzymała od papieża. Zorientowała się, że Jan Paweł II, który kiedyś ją chrzcił i błogosławił jej małżeństwo wie o wszystkim. Dostała od niego list. Ten list przywiózł z Rzymu zakonnik, u którego właśnie się wyspowiadała. Teraz mieli porozmawiać.

Słuchaj mp3: Rozmowa z ojcem Faustynem

 To był już dziesiąty tydzień ciąży. Agata zdecydowała, że dziś pójdzie do lekarza i weźmie skierowanie na zabieg. Jej mąż, Piotr przekonał ją, że nie stać ich na dziecko. Oboje nie domyślali się nawet, że rodzice Agaty wiedzą o dziecku i o ich zamiarach. Nie wiedzieli również, że dziadkowie postanowili poprosić o pomoc swojego dawnego znajomego – Karola Wojtyłę, który od niespełna roku nosił imię Jana Pawła II.

Słuchaj MP3: Matka i córka

 Ojciec Faustyn spojrzał na zegarek i przyspieszył kroku. Minęła już szósta. Zawsze – jeśli tylko był w Warszawie – siadał o tej porze do konfesjonału. Dziś spóźnił się, ponieważ był wcześniej u Anny i Henryka, których córkę przed wielu laty ochrzcił Karol Wojtyła. Faustyn był w Rzymie i przywiózł jej list od papieża. Widział, że ten list poruszył Agatę, nie domyślał się jednak dlaczego.

Słuchaj mp3: Spowiedź

 Był wczesny ranek, gdy papież Jan Paweł II wszedł do prywatnej kaplicy w swojej letniej rezydencji w Castel Gandolfo. Zawsze przed mszą odprawianą o siódmej papież długo się modlił, a część tego czasu poświęcał na prośby zanoszone do Boga w intencjach konkretnych osób piszących do niego z całego świata. Dziś także sięgnął do schowka ukrytego w jego klęczniku i wyciągnął plik karteczek. Zatrzymywał wzrok na kolejnych imionach. Odkładał kartkę za kartką, aż w końcu dotarł do tej, na której umieszczone były imiona Agaty i Piotra. 

Słuchaj MP3: Zwycięzcy - Modlitwa Papieża