Paweł Milcarek Gośćmi audycji są Paweł Milcarek, red. nacz. Christianitas i o. Mirosław Pilśniak, dominikanin.

 

1.    Konferencja Episkopatu Polski

W komunikacie poruszono sprawę lustracji  (zamkniecie prac Kościelnej Komisji Historycznej) i zastrzeżeń związanych z Kartą Praw Podstawowych

2.    Komórki macierzyste

Dwóm zespołom naukowców - z uniwersytetów w Kioto i Wisconsin - udało się przekształcić komórki ludzkiej skóry w twory przypominające embrionalne komórki macierzyste. Przełom ten ma szansę zakończyć uśmiercanie dzieci poczętych w pierwszych dniach ich rozwoju i pobieranie z ich ciał komórek do celów naukowych:
3.    Prawo do życia. Zdradzona nadzieja. Książka Tomasza Terlikowskiego

13 kwietnia byliśmy świadkami fundamentalnego sporu o przyszłość Polski i polskiej prawicy. Tego dnia pojedynek ideowy przegrała wizja państwa zbudowanego na fundamentach chrześcijańskiego personalizmu, zawartego w nauczaniu Jana Pawła II. Dramatyczne słowa papieża Polaka, który na początku III RP przypomniał, że „naród, który zabija własne dzieci, jest narodem bez przyszłości" nie przekonały stu siedemdziesięciu czterech posłów. Dla nich najistotniejsza od życia, okazała się bieżąca gra polityczna, a ważniejszy od wartości - kompromis.

4.    Prawosławie i ekumenia

„Jeśli osiągniemy porozumienie z Kościołem katolickim odnośnie do pojmowania prymatu, Patriarchat Ekumeniczny nie będzie miał trudności, aby uznać pierwszeństwo Rzymu i zająć drugie miejsce, jak miało to miejsce przed schizmą” – stwierdził patriarcha Bartłomiej I.

Relacje  katolicko prawosławne po ogłoszeniu dokumentu z Rawenny

5.    Proboszcz roku

Ks. Jan Dziasek z parafii św. Jadwigi Królowej w Krakowie-Krowodrzy został Proboszczem Roku 2007.

„Jestem wzruszony i przyznam, że się nie spodziewałem, bo tylu jest wspaniałych proboszczów. Dla mnie oznacza ta nagroda to, że muszę się zdecydowanie wziąć do roboty. To jest zobowiązanie. Parafianie liczą na to, że będę lepszy” – powiedział ks. Dziasek.

Proboszcz Roku 2007 z myślą o młodzieży powołał m.in. klub sportowy "Jadwiga". W swojej parafii prowadzi również duszpasterstwo osób chorych, samotnych, biednych duchowo i materialnie.