Dariusz Kowalczyk

Gośćmi audycji  są ks. Dariusz Kowalczyk, jezuita i Przemysław Babiarz, dziennikarz.

Trwa dyskusja w sprawie finansowania przez rząd zapłodnienia In vitro -  ten temat ma zostać między innymi poruszony na posiedzeniu Komisji Wspólnej Rządu i Episkopatu, które – jak zapowiedziano – ma się odbyć do końca tego roku.

Rada Episkopatu do spraw Rodziny skierowała do parlamentarzystów list, w którym przypomniano nauczanie Kościoła na temat metody zapłodnienia in vitro. Autorzy listu metodę tę uważają za "niegodziwą i niedopuszczalną".

Wiceszefowa SLD Joanna Senyszyn uważa, że Episkopat "zaciera ślady swoich fatalnych wpadek", ponieważ zdjął z internetu stronę, która zawierała kryteria oceny z religii. Była tam między innymi mowa o szóstkach i piątkach za aktywną postawę religijną. Z drugiej strony powtarza się coraz częściej, że oceniana jest wiedza a nie poziom zaangażowania religijnego. Jak to naprawdę jest?

Homoseksualiści opracowali ustawę o związkach partnerskich i złożyli ją w kancelarii premiera - rozpoznanie bojem czy realne zagrożenie?

Legalizacja związków homoseksualnych na niedalekich Węgrzech - czy u nas możliwe czy też nie to co stało się u nich?

Wchodząc do tzw. strefy Schengen, wracamy poniekąd do sytuacji jedności, jaką chrześcijańska Europa cieszyła się w średniowieczu. Pielgrzym zdążający wówczas z Niemiec do Santiago de Compostela czy ze Słowenii do Rzymu nie potrzebował paszportu ani formalności wizowych - napisał kard. Franc Rodé w wywiadzie opublikowanym przez dwa katolickie tygodniki, które wychodzą na północnym wschodzie Włoch. Prefekt Kongregacji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego – który przez 7 lat (1997-2004) był arcybiskupem Lublany – komentuje tam wejście Słowenii w przestrzeń swobodnego, niekontrolowanego przepływu osób

Czy Europa nie zaczyna się powoli upodabniać do starożytnego Rzymu – z jego blaskami i cieniami?

Benedykt XVI nie podpisał dekretu uznającego heroiczność cnót Piusa XII - Eugenio Pacellego. Zlecił też specjalnej komisji w Sekretariacie Stanu ocenę ewentualnych reperkusji beatyfikacji tego papieża dla dialogu z judaizmem oraz stosunków Stolicy Apostolskiej z Izraelem - czego obawia się Papież?

Uznanie cudu za wstawiennictwem księdza Sopoćko, spowiednika św. Faustyny otwiera drogę do jego beatyfikacji - znaczenie kierownika duchowego w osiągnięciu świętości.