Bardzo pragnął przed Wielkim Tygodniem wrócić z Polikliniki Gemelli na Watykan. Z początkiem lutego zaczęły się ostatnie podróże Papieża pielgrzyma. W przeddzień Matki Bożej Gromnicznej karetka zabrała go do Polikliniki Gemelli. Spędził tam dziesięć dni. Potem – dwa tygodnie w domu. I 24 lutego znowu. Wielkie trudności z oddychaniem, tracheotomia, rurka w tchawicy. Lekarze mówili, że to drobny zabieg. Ale on nie mógł mówić.

„Patrzcie, co oni mi zrobili" – napisał na karteczce, którą podano  mu po zabiegu. Protest? A zaraz potem dopisał „Totus tuus". Cały Twój.  

Słuchaj audycji: Jestem z wami - Do domu Ojca

Jan Paweł II i Heron Badillo z matkąJest rok 1990, jesień.

Biskup Javier Lozano Barragan sprawdził, czy w jego teczce znajdują się obie fotografie, które chciał ze sobą zabrać. Ciekawe, co na to powie Papież? – pomyślał, zerkając ostatni raz na zdjęcia. Wkrótce miał się spotkać z Janem Pawłem II na obiedzie i chciał zrobić mu niespodziankę.

Słuchaj MP3: Jestem z wami - Dwa zdjęcia

 Takiego prezentu urodzinowego nie spodziewałby się w najśmielszych marzeniach. Jadą do Krakowa! Ojciec i on! I to z jakiej okazji!

 – Edmund nas zaprasza – powiedział mu kapitan, gdy siadali do kolacji w dzień dziesiątych urodzin Lolka. – Zdał już wszystkie egzaminy, za dziesięć dni otrzyma doktorat.  

Słuchaj MP3: Lolek na promocji doktorskiej brata Edmunda

 Jest grudzień 1981 roku. W czasie, gdy na ulice polskich miast wyjeżdżają czołgi po wprowadzeniu stanu wojennego, profesor Jerome Lejeune, francuski naukowiec, członek Papieskiej Akademii Nauk leci do Moskwy na spotkanie z szefem Związku Sowieckiego, Leonidem Breżniewem...

Słuchaj MP3: Jestem z wami - Profesor Jerome Lejeune – papieski wysłannik u Breżniewa

 

Kay KellyTo był też październik, tyle że dwadzieścia siedem lat po wyborze Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową i pół roku po jego śmierci. Nie bardzo chciałem uwierzyć, ze znaleziony w Internecie numer telefonu do niejakiej Katherine Kelly, chorej na raka Angielki która kiedyś, na samym początku pontyfikatu Jana Pawła II pojechała do Rzymu, spotkała się z Papieżem i została uzdrowiona.

Najpierw długi sygnał. Potem ktoś podnosi słuchawkę. Słyszę głos starszej kobiety…

Słuchaj MP3: Jestem z wami - Uzdrowienie Kay Kelly cz. III