W tym tygodniu w audycji Kościół i świat Paweł Zuchniewicz rozmawia z księdzem Henrykiem Zielińskim z  tygodnika Idziemy: 

ojcostwo - wielcy ludzie mieli wielkich, choć czasem nieznanych ojców

Pierwiastek i Pan Bóg - wokół negocjacji podczas szczytu Unii Europejskiej w Brukseli - jak to co dzieje się w procesie integracji europejskiej odnosi się do wizji Jana Pawła II, który popierał obecność Polski w Unii

protest pielęgniarek - trudna sytuacja służby zdrowia i wykorzystywanie protestów w politycznych sporach

Nowy dyrektor Caritas Polska - po zarzutach o mobbing poprzedni dyrektor rezygnuje a Episkopat powołuje nowego

Fakt prasowy - Opublikowany w "Fakcie" list sugerujący, że któraś z byłych betanek przebywających w Kazimierzu Dolnym zamierza popełnić samobójstwo, był fałszywy

Dekalog kierowców - na ile etyka (Dekalog) nadąża za techniką (coraz lepsze i szybsze samochody)

Papieska Rada Duszpasterstwa Migrantów i Podróżnych wydała dokument "Wskazówki dla duszpasterstwa na drogach", w którym znalazł się także dekalog kierowców:

 1. Nie zabijaj. 2. Niech droga będzie dla ciebie miejscem międzyludzkiej wspólnoty, a nie śmiertelnej krzywdy. 3. Uprzejmość, respektowanie przepisów i ostrożność niech ci pomogą w pokonywaniu nieprzewidzianych trudności. 4. Bądź miłosierny i pomagaj bliźniemu w potrzebie, zwłaszcza jeśli jest ofiarą wypadku. 5. Niech samochód nie będzie dla ciebie symbolem władzy, przewagi i okazją do grzechu. 6. Z miłością staraj się przekonać młodych i już niemłodych, aby nie siadali za kierownicą, gdy znajdują się w nieodpowiednim do tego stanie. 7. Wspieraj rodziny ofiar wypadków. 8. Doprowadź do spotkania ofiary i winnego wypadku kierowcy, tak aby mogli przejść wyzwalające doświadczenie przebaczenia. 9. Na drodze chroń najsłabszych. 10. Czuj się odpowiedzialny wobec innych.

Słuchaj audycji: 23 czerwca