Królowe ludzkich serc Mailliez wjechał do tunelu. Niemal instynktownie nacisnął pedał hamulca. W kłębach unoszącego się dymu zobaczył ludzi stojących wokół wielkiego czarnego Mercedesa. Przód samochodu był kompletnie zmiażdżony. Maillez wyskoczył z samochodu. Przeraźliwy dźwięk klaksonu wypełniał cały tunel. Lekarz podbiegł do Mercedesa i zobaczył kierowcę wbitego w kierownicę. To nacisk jego ciała uruchomił klakson. Doktor Maillez zbyt długo pracował w pogotowiu: od razu zorientował się, że kierowcy nic nie pomoże. Oprócz niego w samochodzie znajdowało się jeszcze dwóch mężczyzn i jedna kobieta. Ona jeszcze żyła.

czytaj więcej...

31 sierpnia 1997 roku w wypadku samochodowym w Paryżu zginęła lady Diana Spencer. Jej ślub w 1981 roku z księciem Karolem okrzyknięty został ślubem stulecia. Małżeństwo jednak się rozpadło, a jej śmierć była tragicznym zwieńczeniem smutnego życia księżnej Walii. Zginęła w Paryżu, gdzie niespełna tydzień wcześniej zakończył się Światowy Dzień Młodzieży z Janem Pawłem II. Tydzień po śmierci Diany w Kalkucie zmarła  Matka Teresa. Papież nazwał „zrządzeniem Opatrzności” fakt, że „Matka Teresa zmarła w tym samym czasie, co Diana”.

Królowe ludzkich serc Książka „Królowe ludzkich serc” to fabularyzowane rozwinięcie tej myśli Papieża.

Na załączonej do książki płycie CD znajduje się słuchowisko przedstawiające historię Diany, Światowy Dzień Młodzieży w Paryżu oraz odejście Matki Teresy.

Słuchaj płyty