Matka Teresa Gwałtowne pukanie do drzwi zakłóciło spokój Domu Czystego Serca Nirmal Hriday w Kalkucie. Teresa klęczała właśnie przy Rajivie,  gdy podeszła do niej siostra Mary.

 - Ktoś chce się z matką pilnie widzieć – powiedziała nowicjuszka.

 - Nie mam teraz czasu, niech poczeka –  Matka Teresa powoli oczyszczała rany Rajiva..

 - On jest z policji, mówi, ze to pilne. Na dworze zebrało się dużo ludzi, wyglądają na niezadowolonych  - siostra Mary była wyraźnie przestraszona.

Czytaj więcej…

Pamiętam jej drobną postać, przytłoczoną brzemieniem życia, które poświęciła służbie najuboższym z ubogich, ale zawsze pełną niewyczerpanej energii wewnętrznej: energii miłości Chrystusa. Misjonarka Miłości: takim mianem określała się Matka Teresa i była nią rzeczywiście – powiedział Papież Jan Paweł II dwa dni po śmierci Matki Teresy, 7 września 1997 roku. Dwa i pół roku później Papież udzielił dyspensy na wcześniejsze rozpoczęcie jej procesu beatyfikacyjnego. Jan Paweł II wyniósł Matkę Teresę na ołtarze 19 października 2003 roku.

„Matka Teresa” – to zbiór beletryzowanych opowiadań z życia założycielki Misjonarek Miłości. Akcja książki zaczyna się 26 sierpnia 1910 roku w Skopje, gdzie przyszła na świat Agnes Gonxha Bojaxhiu – przyszła Matka Teresa z Kalkuty. Agnes jako dziecko cierpi z powodu śmierci ojca (najprawdopodobniej otrutego z powodów politycznych), dorasta i podejmuje decyzję o wyjeździe na misje. Opuszcza Skopje, spędza kilka miesięcy w Irlandii i stamtąd rusza do Indii, która staną się jej domem. Jest zakonnicą w zgromadzeniu sióstr z Loreto, ale w 1946 roku pojmuje, że Bóg ma wobec niej inne plany. Na kolejnych stronach towarzyszymy Matce Teresie, która zakłada dom dla umierających w Kalkucie, zajmuje się dziećmi i rodzinami, a wreszcie rusza na cały świat zakładając kolejne domy rozwijającego się dynamicznie zgromadzenia Misjonarek Miłości. Poznajemy tez dzieje jej przyjaźni z Janem Pawłem II.

Książka „Matka Teresa” została wydana w 2002 roku przez Wydawnictwo M.