Pamiętnik papieskiego Anioła

– I co my zrobimy? – Luciana spoglądała bezradnie to na Sarę, to na męża. – Jak mam się nią zajmować, jeśli będę miała na głowie tyle dzieci?

– Daj spokój, dasz sobie radę – pocieszał ją mąż.

Luciana była katechetką parafii Lariano, położonej nieopodal Rzymu. W najbliższą środę miała…

Czytaj więcej: Pamiętnik papieskiego Anioła

Jestem z Wami. Młodym być

Jak to się stało, że mimo tylu trudnych i bolesnych doświadczeń Ojciec Święty nie stracił pogody ducha?

Chociaż przeżyłem wiele ciemności i srogich reżimów totalitarnych, to jednak ujrzałem wystarczająco wiele dowodów, aby być niezachwianie przekonanym, że żadna trudność i żaden lęk, jakkolwiek wielkie by one nie były, nie są w…

Czytaj więcej: Jestem z Wami. Młodym być

Jestem z Wami. Powstanę silnym Boga robotnikiem

W 1981 roku przeżyliśmy chwile grozy. Najpierw, gdy Ojciec Święty został raniony, potem, gdy musiał wracać do szpitala, aby stoczyć walkę z niebezpieczną  infekcją wirusową. Tamtego lata Papież bardzo cierpiał. Trudno to było zaakceptować, trudno zrozumieć. Czy w ogóle da się pojąć sens ludzkiego cierpienia?  

W głębi każdego z osobna…

Czytaj więcej: Jestem z Wami. Powstanę silnym Boga robotnikiem

Jestem z Wami - wywiad z Papieżem

13 maja. Rocznica pierwszego objawienia Maryi w Fatimie. Czy to był cud?
   
Czyjaś ręka strzelała, ale Inna Ręka prowadziła kulę. (...) Doznałem wówczas śmiertelnego zagrożenia życia i cierpienia, a równocześnie wielkiego miłosierdzia Bożego. Za przyczyną Matki Bożej Fatimskiej życie zostało mi na nowo darowane.

Czytaj więcej...

 

 Jan Paweł…

Czytaj więcej: Jestem z Wami - wywiad z Papieżem

Nasz Papież

W gorące popołudnie, 30 kwietnia 2000 roku do Domu św. Marty  w Watykanie wchodziło wielu utytułowanych gości. Zostali zaproszeni na uroczysty obiad w okazji kanonizacji siostry Faustyny Kowalskiej. Kilka godzin wcześniej na Placu Świętego Piotra papież Jan Paweł II oficjalnie potwierdził świętość zakonnicy, która w licznych objawieniach otrzymała od Jezusa…

Czytaj więcej: Nasz Papież