Jestem z Wami13 maja. Rocznica pierwszego objawienia Maryi w Fatimie. Czy to był cud?
   
Czyjaś ręka strzelała, ale Inna Ręka prowadziła kulę. (...) Doznałem wówczas śmiertelnego zagrożenia życia i cierpienia, a równocześnie wielkiego miłosierdzia Bożego. Za przyczyną Matki Bożej Fatimskiej życie zostało mi na nowo darowane.

Czytaj więcej...

 

 Jan Paweł II pozostawił po sobie ogromną spuściznę pisarską, która obejmuje dziesiątki tysięcy stron. Już jako kapłan i biskup pisał wiele, gdy został wybrany na Stolicę Piotrową jego nauczanie wypełniło grube tomy książek. Czy możliwe jest zmierzenie się choć z częścią tego dziedzictwa? Książka „Jestem z Wami” to zaproszenie do tej przygody. To także pośrednia forma spełnienia marzenia niejednego dziennikarza (w tym także pomysłodawcy i autora serii), aby przeprowadzić wywiad z Papieżem. Ten specyficzny „wywiad” powstał jako wybór różnych wypowiedzi Karola Wojtyły – Jana Pawła II usystematyzowanych dzięki zastosowaniu formy pytań i odpowiedzi.  

 

Jestem z Wami

Do książki dołączona została płyta audio – słuchowisko dokumentalne ilustrowane oryginalnymi wypowiedziami Papieża. Pierwszy tom serii obejmuje okres od narodzin do zamachu na Placu Św. Piotra.

Słuchaj płyty