"Jestem z Wami": Młodym być Jak to się stało, że mimo tylu trudnych i bolesnych doświadczeń Ojciec Święty nie stracił pogody ducha?

Chociaż przeżyłem wiele ciemności i srogich reżimów totalitarnych, to jednak ujrzałem wystarczająco wiele dowodów, aby być niezachwianie przekonanym, że żadna trudność i żaden lęk, jakkolwiek wielkie by one nie były, nie są w stanie całkowicie stłumić nadziei, która rodzi się wiecznie w sercach młodych ludzi.

Nie pozwólcie umrzeć tej nadziei. Postawcie swoje życie na niej. Nie jesteśmy sumą naszych słabości i upadków. Jesteśmy sumą miłości Ojca dla nas, naszej prawdziwej zdolności stawania się obrazem jego Syna, Jezusa.

Czytaj więcej... 


Przeszło cztery miliony osób wzięły udział w X Światowym Dniu Młodzieży w Manili na Filipinach w 1995 roku. To największe w historii ludzkości spotkanie religijne miało miejsce w czasie Mszy, św. którą Jan Paweł II celebrował na zakończenie spotkania z młodymi.

W czasie prawie dwudziestu siedmiu lat pontyfikatu Papież wielokrotnie spotykał się z młodzieżą i kierował do niej swoje słowa. W książce „Jestem z Wami. Młodym być” poznajemy Jana Pawła II w dialogu na temat powołania, miłości, wiary, a także niezwykłego papieskiego wynalazku, jakim są Światowe Dni Młodzieży.

Jestem z WamiPłyta audio zawiera reportaże ze spotkania Papieża z młodzieżą przed kościołem św. Anny w Warszawie w 1979 roku, ze Światowych Dni Młodzieży na Jasnej Górze (1991), w Denver (1993), Manili (1995), Paryża (1997), Rzymu (2000), Toronto (2002) a także z ostatnich spotkań z młodymi pod oknem kurii na Franciszkańskiej w sierpniu 2002.

Słuchaj płyty