Nasz Papież

W gorące popołudnie, 30 kwietnia 2000 roku do Domu św. Marty  w Watykanie wchodziło wielu utytułowanych gości. Zostali zaproszeni na uroczysty obiad w okazji kanonizacji siostry Faustyny Kowalskiej. Kilka godzin wcześniej na Placu Świętego Piotra papież Jan Paweł II oficjalnie potwierdził świętość zakonnicy, która w licznych objawieniach otrzymała od Jezusa misję głoszenia orędzia o Bożym Miłosierdziu.

Czytaj więcej...

 

 Nasz Papież to historia Karola Wojtyły/Jana Pawła II w kilkudziesięciu scenkach z jego życia. Obejmuje czas od jego narodzin w Wadowicach, przez okres krakowski po wybór na Stolicę Św. Piotra i zamach 13 maja. Kolejne rozdziały opisują burzliwe lata osiemdziesiąte, zakończone upadkiem muru berlińskiego, lata dziewięćdziesiąte, kiedy Jana Paweł II był z jednej strony ostro kontestowany, a z drugiej otrzymał tytuł Człowieka Roku tygodnika TIME (1994), a wreszcie przygotowania do Roku Jubileuszowego. Akcja książki kończy się w roku 2000.

 Księgarnia Inbook napisała o Naszym Papieżu: Autor zamiast popularnej w takich wypadkach syntezy, próby oceny, wyciągania wniosków, proponuje nam tylko fakty. Opisuje wydarzenia, w których Papież brał udział, a których przebieg znamy od niego samego lub od Jego przyjaciół i znajomych. Widzimy małego Lolka, studenta Karola, biskupa Wojtyłę i w końcu Jana Pawła II jakby "na żywo". Tę historię czyta się jak dobrą powieść.

 

Nasz Papież

Książce towarzyszy płyta, na której znajdują się wspomnienia o Papieżu ilustrowane jego wypowiedziami. Sytuacje zabawne, symboliczne i dramatyczne opowiadane przez naocznych świadków i „komentowane” przez Jana Pawła II.

Słuchaj płyty