Papież rodzin – Odchodzę. Nie próbuj mnie zatrzymać. Dłużej nie zniosę tego domu. Dopóki żył Michaś, było jeszcze dla kogo żyć, a teraz...

 – Jak to! a Krzyś? a ja?

 – Wy sobie świetnie radzicie beze mnie.

Czytaj więcej…


Muszę wam powiedzieć, że te dwie, szczególnie przeze mnie umiłowane dziedziny duszpasterstwa, duszpasterstwo młodzieży i duszpasterstwo małżeństw, czyli rodzin, zawsze stanowiły jakąś całość, jedno wynikało z drugiego, nieraz nawet mówiłem duszpasterzom akademickim: tak, dobrze, że w ramach waszych konferencji podejmujecie różne tematy, ale najwięcej uczynicie, jeżeli młodych ludzi, przyszłą polską inteligencję, przygotujecie do życia w małżeństwie i w rodzinie chrześcijańskiej – mówił Papież Jan Paweł II w czasie spotkania z młodzieżą na Skałce w 1979 roku.

„Papież rodzin” to zapis spotkań Karola Wojtyły – księdza, biskupa, kardynała i Papieża – z małżeństwami i rodzinami. Pierwsza część książki poświęcona jest okresowi krakowskiemu, druga – rzymskiemu. W krótkich scenkach opisane zostały historie, które stały się żywym doświadczeniem Papieża z Polski. Książka ukazała się w Wydawnictwie M w 2002 i 2005 roku.