Gośćmi audycji są Krzysztof Ziemiec z Telewizji Polskiej i o. Mirosław Pilśniak, dominikanin.

 Słuchaj audycji: 30 czerwca

Protest służby zdrowia i reakcja rządu - czy w naszym kraju jest prowadzona polityka w duchu solidarności?

Spór o system głosowania w Unii Europejskiej - czy szczyt w Brukseli dowiódł fiaska ideałów europejskiej jedności? Europejska Wspólnota Ducha, o którą apelował Jan Paweł II w polskim parlamencie niekoniecznie tworzy sie w Brukseli - co nie znaczy,że jej nie ma

Kościelna Komisja Historyczna zakończyła kwerendę akt SB nt. żyjących kardynałów, arcybiskupów i biskupów. O ich losach wypowie się Watykan.

W Watykanie ogłoszono dokument , w którym Benedykt XVI powraca do tradycji nakazującej, że papieżem może zostać ten, kto w czasie konklawe otrzyma dwie trzecie głosów jego uczestników. Jest to odejście od postanowienia Jana Pawła II, który w konstytucji apostolskiej "Universi Dominici gregis" z 1996 r. przewidział możliwość, że gdy 33 głosowania, w których wymagana jest większość dwóch trzecich, nie przyniosą rezultatu, wystarczy zwykła większość.

Papież Benedykt XVI nałożył paliusze 51 nowym metroplitom. Wśród nich jest dwóch Polaków: nowy metropolita warszawski, abp Kazimierz Nycz, oraz metropolita białostocki, abp Edward Ozorowski.

Rozpoczyna się rok świętego Pawła. A Robert Kubica, nasz znakomity kierowca formuły I  ma mówić w biuletynie biura Totus Tuus o swojej pasji i niezwykłym ocaleniu  w czasie wyścigu w Kanadzie.